flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                       загальними зборами суддів та

                                                                       працівників апарату

                                                                       Богодухівського районного суду

                                                                       Харківської області

                                                                       протокол № 2 від 27.06.2017

                                     

ПРАВИЛА

ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

 БОГОДУХІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  1. Загальні положення

1.1. Трудова дисципліна в Богодухівському районному суді Харківської області  забезпечується створенням необхідних організаційних умов для нормальної високоефективної роботи, творчим та свідомим ставленням до праці, методами переконання, а також заохоченням за сумлінну працю.

Обов'язок і справа честі кожного працівника суду - додержання Конституції та інших актів законодавства України, сумлінне виконання своїх службових обов'язків, ініціативність і творчість в роботі, дотримання трудової дисципліни. 

Дисципліна праці - це не тільки суворе дотримання правил внутрішнього розпорядку, але й свідоме, творче ставлення до своєї роботи, забезпечення її високої якості, продуктивне використання робочого часу. 

1.2. Робота в суді повинна ґрунтуватися на принципах служіння народу України, демократизму і законності, гуманізму і соціальної справедливості, пріоритету прав людини і громадянина, професіоналізму, компетентності, ініціативності, чесності, відданості справі, персональної відповідальності за виконання службових обов'язків і дисципліни. 

1.3. Правила внутрішнього трудового розпорядку Богодухівського районного  суду Харківської області  розроблені відповідно до вимог ст. 43 Конституції України, Кодексу законів про працю України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу» та інших нормативно-правових актів.

1.4. Правила внутрішнього трудового розпорядку (далі – Правила) поширюються на працівників Богодухівського районного суду Харківської області  та є обов’язковими до виконання.

1.5. Правила визначають засади регулювання трудових відносин і запроваджуються з метою забезпечення якісного виконання завдань, покладених на Богодухівський районний суд Харківської області, вдосконалення організації праці та підвищення її ефективності, раціонального використання робочого часу, а також зміцнення трудової дисципліни.

1.6. Правила доводяться до відома працівників Богодухівського районного суду Харківської області під підпис і розміщуються на дошці оголошень та на веб-сайті суду у складі веб-порталу «Судова влада України» . 

  1. Порядок прийняття та звільнення працівників

Богодухівського районного  суду

Харківської області

2.1. На посади в Богодухівському районному суді Харківської області призначаються:

- судді – Президентом України за поданням Вищої ради правосуддя;

- голова суду – обирається шляхом таємного голосування Зборами суддів Богодухівського районного суду Харківської області, строком на 3 роки;

- помічники суддів – керівником апарату за поданням судді, на час виконання суддею повноважень судді,

- інші державні службовців на конкурсній основі,

- працівники державних органів, які виконують функції з обслуговування та інші працівники суду згідно Кодексу законів про працю.

 

2.2. З метою набуття практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей особи, яка претендує на посаду державного службовця, може проводитись стажування терміном до двох місяців.

2.3. Під час прийняття на роботу забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу документи, подання яких не передбачено законодавством.

2.4. Під час прийняття на державну службу може встановлюватися випробування з метою перевірки відповідності роботі, яка доручається працівнику. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі про прийняття на роботу. Для осіб призначених на посаду державної служби вперше встановлюється випробування строком до шести місяців.

2.5. З наказом про прийняття працівника на роботу (Про призначення на посаду) він ознайомлюється під розписку в особовій картці, в якій повторюється відповідний запис в трудовій книжці.

В наказі зазначається назва професії (посади) відповідно до штатного розпису та умови оплати праці. Допуск до роботи новопризначених працівників провадиться тільки після видання відповідного наказу.

2.6. До початку роботи у зв’язку з призначенням, або у разі переведення працівника на  іншу роботу в суді, керівництво суду зобов’язано:

- роз’яснити працівникові його права та обов’язки і інформувати під розпис про умови праці;

- ознайомити працівника із Законом України «Про державну службу України», Законом України «Про судоустрій і статус суддів», Законом України «Про запобігання корупції», Положенням про Державну судову Адміністрацію України;

- визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

- проінструктувати працівника з техніки безпеки; виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

2.7. На всіх працівників ведуться трудові книжки у порядку, встановленому чинним законодавством.

2.8. Припинення трудового договору з працівниками може мати місце тільки з підстав, передбачених законодавством.

Працівник має право за власним бажанням розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це керівництво за два тижні. У разі коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (випадки, передбачені частиною першою ст. 38 КЗпП України) керівництво суду повинне розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. Після закінчення строку попередження працівник має право припинити роботу, а керівництво зобов’язане видати працівнику трудову книжку і провести з ним остаточний розрахунок.

За згодою між працівником і керівництвом трудовий договір може бути розірваний і до закінчення строку попередження про звільнення.

Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Строковий трудовий договір (пункти два і три ст.23 КПП України) підлягає розірванню достроково на вимогу працівника в разі його хвороби або інвалідності, які перешкоджають виконанню роботи за договором, порушення керівництвом законодавства про працю, колективного або трудового договору та у випадках, передбачених частиною першою статті 38 КЗпП України.

Помічник судді може бути звільнений з посади з дотриманням вимог законодавства про працю на підставі заяви про звільнення за власним бажанням або  за мотивованим поданням судді, а у випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відсторонення судді від посади, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною, звільнення тощо) – за наказом керівника апарату відповідного суду. 

2.9. Перед розірванням трудового договору працівник зобов’язаний повністю розрахуватися за одержані ним матеріальні цінності, повернути всі документи та літературу.

2.10. Розірвання (припинення) трудового договору з працівником оформлюється наказом.

2.11. Днем звільнення є останній день роботи.

В день звільнення керівництво зобов’язане видати працівнику його трудову книжку з внесеним до неї записом про звільнення і здійснити з ним остаточний розрахунок. Записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні робитися у точній відповідальності з формулюванням чинного законодавства та з посиланням на відповідну статтю КЗпП України.

  1. Права та обов’язки працівників

Богодухівського районного  суду

Харківської області

3.1. Працівники суду зобов'язані здійснювати свої повноваження чесно і сумлінно, дотримуватись дисципліни, вчасно виконувати розпорядження голови суду, а працівники апарату суду - також судді та керівника апарату суду, використовувати весь робочий час для продуктивної праці та утримуватися від дій, які б заважали іншим працівникам виконувати свої обов'язки. 

Судді здійснюють свої повноваження на підставі та у порядку, визначеному чинним законодавством України.

Коло обов'язків, покладених на працівника апарату суду, визначається  Інструкцією з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ  та посадовою інструкцією (функціональними обов'язками) цього працівника 

3.2. Основні обов’язки працівника апарату суду: 

-  додержуватись Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України "Про державну службу", трудового законодавства та інших нормативно-правових актів чинного законодавства України;

-  суворо дотримуватись вимог законодавства про запобігання корупції; 

-  неухильно дотримуватись службової дисципліни, Правил внутрішнього трудового розпорядку; 

-  зберігати та не розголошувати державну таємницю, інформації про громадян, що стала їм відома під час виконання службових обов'язків, а також іншу інформацію, яка згідно з законодавством визнана інформацією з обмеженим доступом та такою, що не підлягає розголошенню; 

- виконувати свої посадові обов'язки чесно, неупереджено, не надавати будь-яких переваг та не виявляти прихильності до окремих фізичних і юридичних осіб, політичних партій, виступати проти антидержавних проявів, які загрожують порядку в суспільстві або безпеці громадян; 

-  завжди поводити себе у спосіб, який би сприяв збереженню та зміцненню довіри громадян у цілісність, неупередженість та ефективність суду; 

- не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина;

 -  безпосередньо виконувати свої функціональні обов’язки, своєчасно, чітко і якісно виконувати розпорядження голови суду, суддів, керівника апарату суду та його заступника; 

-  сумлінно ставитись до виконання своїх функціональних обов'язків, проявляти ініціативу і творчість в роботі.

-  постійно вдосконалювати організацію своєї роботи і підвищувати професійну кваліфікацію.

-  у разі тимчасової відсутності (відпустка, відрядження тощо) передати іншому, визначеному головою суду або керівником апарату суду, працівнику всі справи та документи. 

3.3. Працівники апарату суду не мають права: 

-   передоручати виконання своїх функціональних обов’язків іншим працівникам без відома керівництва суду.  

3.4. Працівники суду зобов'язані:

 -  підтримувати в чистоті і порядку своє робоче місце та зали судових засідань, залишаючи своє робоче місце в чистоті протягом робочого дня та по його закінченні, не залишати на столах та інших відкритих місцях робочу документацію, документи для службового користування, закривати сейфи і шафи, вимикати освітлення, електричні прилади та комп’ютерну техніку;

- дбайливо ставитись до майна, що надане в розпорядження працівника,  берегти та ефективно використовувати обладнання, дотримуватись встановленого порядку збереження матеріальних цінностей, документів, економічно і раціонально використовувати електроенергію; 

-  дотримуватись вимог нормативних актів про охорону праці, техніку безпеки, пожежної безпеки, виробничої санітарії; 

– діяти в межах своїх повноважень;

– у разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству України, невідкладно в письмовій формі повідомити про це безпосереднього керівника, який дав доручення, а в разі наполягання на його виконанні – повідомити керівника апарату Богодухівського районного суду Харківської області;

-  шанобливо ставитися до громадян та інших працівників суду, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби; 

-  мати охайний вигляд і одяг, без елементів ексцентричності, стриманого кольору та фасону, який відповідає діловому стилю; 

-  у разі хвороби обов'язково повідомляти особу, відповідальну за ведення кадрового діловодства в суді, а працівник апарату суду – також  керівника апарату суду та суддю, з яким працює, про тимчасову відсутність. По виході на роботу своєчасно подати оформлений належним чином лист непрацездатності особі, відповідальній за ведення кадрового діловодства в суді;

-  суворо дотримуватись вимоги щодо заборони паління в приміщенні суду.

3.5. Працівники суду мають право:

 -   розглядати і брати участь у розгляді питань та приймати рішення в межах своїх функціональних обов’язків;

-   на повагу особистої гідності, справедливе і шанобливе ставлення до себе з боку керівництва, інших працівників і громадян; 

-   вимагати затвердження керівником апарату суду визначеного обсягу посадових  (функціональних) обов’язків; 

-   на оплату праці залежно від посади, якості, досвіду та стажу роботи; 

-   безперешкодно ознайомлюватися з матеріалами, що стосуються проходження ним державної служби, в необхідних випадках давати особисті пояснення;

-   на просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей, сумлінного виконання своїх службових обов'язків, участь у конкурсах на заміщення  вакантних посад більш високої категорії;

-   вимагати службової перевірки з метою зняття безпідставних, на думку службовця, звинувачень або підозри; 

-   на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці; 

-  на соціальний і правовий захист відповідно до його статусу; 

3.6. Працівники суду мають інші права та обов’язки передбачені чинним законодавством України та цими Правилами.  

  1. Обов'язки керівництва

Богодухівського районного  суду

Харківської області

4.1. Керівництво Богодухівського районного суду Харківської області зобов’язане:

– неухильно дотримуватися вимог чинного трудового законодавства України;

– при прийнятті на роботу роз’яснити  їм права і обов’язки, поінформувати про умови праці та розмір заробітної плати;

– затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника Богодухівського районного  суду Харківської області;

– визначити робоче місце та забезпечити необхідними для роботи засобами;

– забезпечити здорові та безпечні умови праці;

– контролювати дотримання працівниками Богодухівського районного суду Харківської області вимог чинного законодавства України, цих Правил, вживати щодо порушників дисципліни заходів дисциплінарного впливу (накладати стягнення);

– виплачувати працівникам  Богодухівського районного  суду Харківської області заробітну плату регулярно в робочі дні, не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів; якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні;

– постійно вдосконалювати організацію роботи Богодухівського районного суду Харківської області, забезпечувати систематичне підвищення кваліфікації суддів та працівників апарату Богодухівського районного суду Харківської області;

– створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу, а також активність працівників Богодухівського районного суду Харківської області;

– сприяти організації оздоровлення та відпочинку суддів та працівників апарату Богодухівського районного суду Харківської області. Забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров’я і безпеки працівників Богодухівського районного суду Харківської області.

 4.2. Голова Богодухівського районного суду Харківської області:

- представляє Богодухівський районний суд Харківської області як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;

- контролює ефективність діяльності апарату Богодухівського районного суду  Харківської області, погоджує призначення на посаду  керівника апарату Богодухівського районного суду Харківської області, заступника керівника апарату суду, а також вносить подання про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства, а також видає накази про надання відпусток;

-  видає на підставі акта про призначення судді на посаду , переведення судді, звільнення судді з посади, а також у разі припинення повноважень судді відповідний наказ;

- повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через веб – портал судової влади про вакантні посади суддів у суді у триденний строк з дня їх утворення;

- забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;

- організовує ведення в суді судової статистики та інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;

- сприяє виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;

- вносить на розгляд зборів суддів Богодухівського районного суду Харківської області пропозиції щодо кількості та персонального складу слідчих суддів.

-  здійснює інші повноваження, визначені законом.

 Голова Богодухівського районного суду Харківської області суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.

У разі відсутності голови Богодухівського районного суду Харківської області адміністративні повноваження здійснює інший суддя, що має найбільший стаж роботи на посаді судді.

4.3. Керівник апарату Богодухівського районного суду Харківської області очолює апарат, який здійснює організаційне забезпечення роботи Богодухівського районного суду Харківської області.

Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування Єдиної судової інформаційної (автоматизованої) системи, інформує збори суддів про свою діяльність. Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що має наслідком звільнення його з посади.

Керівника апарату суду призначає, за погодженням голови Богодухівського районного суду Харківської області, на посаду та звільняє з посади начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області.

Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення.

 Керівник апарату Богодухівського районного суду Харківської області:

- здійснює належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, забезпечує організованість та злагодженість у роботі підрозділів суду, працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні покладених на апарат Богодухівського районного суду Харківської області суду завдань;

- взаємодіє з територіальним управлінням Державної судової адміністрації України у Харківській області, правоохоронними та іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами суддівського самоврядування, іншими установами й організаціями, засобами масової інформації з питань забезпечення діяльності суду;

- організовує ведення діловодства в Богодухівському районному суді Харківської області відповідно до Інструкції з діловодства;

- здійснює контроль за функціонуванням автоматизованої системи документообігу;

- складає плани роботи суду та контролює їх виконання;

- здійснює організаційні заходи щодо підготовки оперативних нарад, проводить оперативні наради;

- організовує спільну роботу працівників апарату Богодухівського районного суду Харківської області в ході підготовки необхідних матеріалів у разі віднесення питань до компетенції декількох підрозділів, працівників апарату суду;

- за погодженням з головою Богодухівського районного суду Харківської області розробляє штатний розпис, визначає штатну чисельність та структуру підпорядкованого йому апарату Богодухівського районного суду Харківської області, направляє на затвердження до територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області;

- розробляє та затверджує посадові інструкції заступника керівника апарату та працівників апарату Богодухівського районного суду Харківської області;

- за погодженням з головою Богодухівського районного суду Харківської області вносить пропозиції щодо запровадження в апараті суду нових посад та скорочення існуючих, здійснює вивільнення працівників;

- здійснює безпосереднє керівництво діяльністю кадрової служби, забезпечує реалізацію державної політики з питань кадрової роботи та державної служби в апараті Богодухівського районного суду Харківської області;

- організовує роботу з кадрами апарату Богодухівського районного суду Харківської області, контролює стан цієї роботи та ведення кадрового діловодства в Богодухівському районному суді Харківської області;

- в межах повноважень видає накази з кадрових питань щодо працівників апарату Богодухівського районного суду Харківської області (державних службовців, службовців та робітників), у тому числі помічника голови суду та помічників суддів (за поданням судді), а саме: про призначення на посади та звільнення з посад, просування по службі, встановлення рангів державного службовця, надання відпусток, преміювання, застосування до них заохочення та накладення дисциплінарних стягнень, проведення щорічної оцінки, а також з адміністративно-господарських питань (відрядження, направлення на підвищення кваліфікації), тощо;

- видає накази та розпорядження з питань функціонування Богодухівського районного суду Харківської області та організаційного забезпечення його діяльності;

- організовує роботу з навчання та підвищення кваліфікації працівників апарату Богодухівського районного суду Харківської області, внесення замовлення щодо потреб та підготовки спеціалістів для апарату суду до відповідних органів;

- здійснює організаційне забезпечення ведення судової статистики, діловодства, обліку та зберігання судових справ, належного ведення архіву, кодифікації та роботи бібліотеки Богодухівського районного суду Харківської області, а також планово-фінансової та бухгалтерської роботи, обслуговування рахунків в установах банку;

- забезпечує організацію роботи помічників суддів в частині проходження служби в Богодухівського районного суді Харківської області;

- організовує та контролює роботу служби судових розпорядників;

- здійснює контроль за роботою канцелярії Богодухівського районного суду Харківської області;

- уживає заходів організаційного характеру для підтримання приміщення Богодухівського районного суду Харківської області у стані придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного ремонтів, технічного оснащення приміщень, створення безпечних та комфортних умов для працівників та осіб, які перебувають у суді, забезпечує наявність необхідних ресурсів та оргтехніки, безперебійне її функціонування;

- здійснює заходи щодо забезпечення належних умов діяльності суддів та працівників апарату Богодухівського районного суду Харківської області, умов оплати їх праці, належного фінансування суду, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності;

- забезпечує зберігання та використання штампів і печаток суду, товарно-матеріальних цінностей та документації суду; призначає матеріально-відповідальних осіб;

- забезпечує виконання та необхідне дотримання правил охорони праці та протипожежної безпеки, дотримання працівниками Богодухівського районного суду Харківської області правил внутрішнього трудового розпорядку;

- контролює ведення журналу обліку робочого часу суддів та працівників апарату Богодухівського районного суду Харківської області;

- вживає заходів щодо удосконалення організації діяльності Богодухівського районного суду Харківської області;

- інформує збори суддів Богодухівського районного суду Харківської області про свою діяльність;

- здійснює інші повноваження з організації роботи апарату суду щодо організаційного забезпечення діяльності Богодухівського районного суду Харківської області.


         4.4. Заступника керівника апарату Богодухівського районного суду Харківської області призначає, за погодженням голови Богодухівського районного суду Харківської області, на посаду та звільняє з посади начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області.

 

Заступник керівника апарату суду безпосередньо підпорядкований керівнику апарату Богодухівського районного суду Харківської області.

 Заступник керівника апарату Богодухівського районного суду:                                                                      

      - постійно здійснює контроль та вивчення стану роботи у суді з ведення діловодства в частині прийому, реєстрації та розподілу документів, справ (позовних заяв, заяв, матеріалів), що надійшли до Богодухівського районного суду Харківської області, вхідної та вихідної кореспонденції; стану роботи працівників канцелярії Богодухівського районного суду Харківської області ;


- здійснює контроль за виконанням працівниками апарату Богодухівського районного суду Харківської області питань, розглянутих на оперативних нарадах;

 

- вносить керівнику апарату Богодухівського районного суду Харківської області пропозиції до плану роботи суду, контролює виконання відповідних розділів  плану роботи суду;


- збирає пропозиції щодо складання номенклатури справ Богодухівського районного суду Харківської області, узагальнює їх, за погодженням із керівником апарату суду формує номенклатуру справ суду та після погодження з відповідними архівними установами подає на затвердження керівнику апарату;

 

- забезпечує належне здійснення прийому громадян працівниками канцелярії Богодухівського районного суду Харківської області;

- бере участь в аналітичній роботі з питань організації діловодства в Богодухівського районного суді Харківської області;

- забезпечує здійснення претензійно-позовної роботи в Богодухівського районного суді Харківської області;

- здійснює систематизацію законодавства та судової практики, рішень Конституційного Суду України, облік та зберігання актів законодавства, судової практики та підтримує їх в контрольному стані;

 - проводить узагальнення роботи суду з розгляду судових справ (узагальнення судової практики);

 - забезпечує достовірність, об’єктивність, оперативність, стабільність та цілісність статистичної інформації про роботу суду;


- координує роботу з питань ведення статистики з Харківським апеляційним судом та територіальним управлінням Державної судової адміністрації України у Харківській області, територіальним управлінням статистики Держкомстату, підрозділами органів внутрішніх справ, прокуратури, інших правоохоронних органів;

 

   - здійснює облік звернень громадян та юридичних осіб, проводить аналіз роботи Богодухівського районного суду Харківської області з розгляду звернень та складає звіти (за півріччя та рік);


 - за дорученням голови Богодухівського районного суду Харківської області та керівника апарату суду розглядає звернення та готує проекти відповідей на них;


 - організовує роботу бібліотеки Богодухівського районного суду Харківської області, підбір літератури для працівників Богодухівського районного суду Харківської області;

 

- є відповідальною особою в Богодухівського районного суді Харківської області за надання відомостей за запитами на публічну інформацію в межах своєї компетенції;

- виконує інші доручення голови суду та керівника апарату Богодухівського районного суду Харківської області.

  1. Робочий час і його використання, час відпочинку працівників

Богодухівського районного суду Харківської області

5.1. Тривалість робочого часу працівників Богодухівського районного суду Харківської області не може перевищувати 40 годин на тиждень. Установлюється п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями (субота та неділя).

Робочий час з понеділка до четверга триває з 8:00 год. до 17:00 год., у п’ятницю - з 8:00 год. до 15:45 год.

Відповідно до ст. 73 Кодексу законів про працю України напередодні святкових і неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

5.2. Перерва для відпочинку і харчування триває з 12:00 год. до 12:45 год. і не включається в робочий час. Судді та працівники апарату Богодухівського районного суду Харківської області використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатися з місця роботи. При неможливості використання часу, наданого для відпочинку та харчування (безперервність судового засідання, обов'язковий прийом громадян, тощо) надається інший час для харчування та відпочинку протягом робочого дня, але не більш ніж 45 хвилин, про що повідомляється керівництво суду.

5.3. Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи судді Богодухівського районного суду Харківської області зобов’язані на підставі відповідного розпорядження голови суду, а працівники апарату Богодухівського районного суду Харківської області зобов’язані на підставі відповідного розпорядження керівника апарату суду з’явитися на службу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота в які компенсується згідно з чинним трудовим законодавством України.

5.4. Забороняється в робочий час відволікати працівників від їх безпосередньої роботи, відкликати і знімати з роботи для виконання інших робіт, не пов'язаних з службовою діяльністю. 

5.5. Працівники суду повинні звільнити службові приміщення не пізніше 19 години. Після 19 години працівники суду можуть перебувати у приміщенні суду за погодженням з головою суду або керівником апарату суду. 

5.6. Питання проведення в суді оперативних нарад та занять з підвищення професійної кваліфікації працівників вирішуються головою суду або за його розпорядженням керівником апарату суду.

5.7. В суді здійснюється облік виходу на роботу. До початку роботи кожен працівник зобов’язаний особисто розписатись в журналі про вихід на роботу. За належне здійснення обліку виходу на роботу відповідає керівник апарату суду 

5.8. Суддям та працівникам апарату Богодухівського районного суду Харківської області надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати відповідно до чинного законодавства України.

5.9. Щорічна основна відпустка надається тривалістю (для суддів - 42 календарних дні із виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу, для державних службовців - 30 календарних днів із виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати, для помічників суддів – 24 календарних дні із виплатою матеріальної допомоги для оздоровлення у розмірі, що не перевищує середньомісячну заробітну плату, для працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування та інших працівників апарату суду – 24 календарних дні із виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі середньомісячної заробітної плати). Щорічна основна відпустка може бути використана частинами за умови, якщо безперервна її частина, до якої виплачується допомога на оздоровлення, становить не менше 14 календарних днів.

 

5.10. Щорічна додаткова оплачувана відпустка за вислугу років тривалістю 15 календарних днів надається суддям Богодухівського районного суду Харківської області, які мають стаж роботи на посаді судді більше десяти років.

За кожен рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу державної служби державному службовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

5.11. Працівникам Богодухівського районного суду Харківської області надаються також інші щорічні додаткові відпустки згідно з чинним законодавством України (у зв’язку з навчанням тощо).

За підсумками робочого року (з урахуванням фотографії робочого часу, балансу робочого час) помічнику голови суду та помічникам суддів Богодухівського районного суду Харківської області може надаватися додаткова відпустка до 4 днів за особливий характер праці (роботу за комп’ютером) відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про відпустки». 

5.12. За письмовою заявою судді та працівника апарату Богодухівського районного суду Харківської області частина невикористаної щорічної основної або додаткової відпустки може бути замінена грошовою компенсацією в порядку, передбаченому Законом України «Про відпустки».

5.14. Черговість надання відпусток суддям, керівнику апарату суду та заступнику керівника апарату суду визначається графіком, який затверджується головою Богодухівського районного суду Харківської області на кожен календарний рік та доводиться до відома всіх суддів, керівника апарату суду та заступника керівника апарату суду.

5.15. Черговість надання відпусток працівникам апарату Богодухівського районного суду Харківської області визначається графіком, який затверджується керівником апарату Богодухівського районного суду Харківської області на кожен календарний рік та доводиться до відома всіх працівників апарату суду.

Графік відпусток складається з урахуванням необхідності забезпечення належної роботи Богодухівського районного суду Харківської області і створення сприятливих умов для відпочинку працівників.

5.16. Надання відпусток суддям, керівнику апарату суду та заступнику керівника апарату суду оформляється наказом голови Богодухівського районного суду Харківської області.

Надання відпусток працівникам апарату суду оформляється наказом керівника апарату Богодухівського районного суду Харківської області.

5.17. Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

5.18. За рішенням голови Богодухівського районного суду Харківської області судді можуть бути відкликані з відпустки.

За рішенням керівника апарату Богодухівського районного суду Харківської області працівники апарату суду можуть бути відкликані з відпустки.

Невикористана частина відпустки у такому випадку надається судді, працівникові апарату суду за його заявою в будь-який інший час відповідного року або приєднується до відпустки у наступному році. Оплата праці проводиться з урахуванням суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки. 

  1. Заохочення працівників апарату

Богодухівського районного  суду  Харківської області

за успіхи в роботі

6.1. За наполегливу працю, якісне і сумлінне виконання посадових обов’язків та інші досягнення у роботі передбачаються такі заохочення:

 - установлення надбавок, доплат, премій;

 - оголошення подяки.

За особливі трудові досягнення голова Богодухівського районного суду Харківської області може порушити клопотання щодо представлення  керівника апарату суду та його заступника до нагородження цінним подарунком, почесною відзнакою або Почесною грамотою іншого державного органу.

За особливі трудові досягнення керівник апарату Богодухівського районного суду Харківської області може представити працівників апарату Богодухівського районного суду Харківської області до нагородження цінним подарунком, почесною відзнакою або Почесною грамотою іншого державного органу.

6.2. За сумлінну безперервну працю на державній службі, зразкове виконання посадових обов’язків державним службовцям Богодухівського районного суду Харківської області виплачується грошова винагорода в розмірі та порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Застосування заходів заохочення до помічника судді здійснюється керівником апарату суду за поданням судді.

6.3. За особливі заслуги на державній службі працівники Богодухівського районного суду Харківської області можуть бути представлені до державних нагород та присвоєння почесних звань.

6.4. Працівникам апарату Богодухівського районного суду Харківської області, які успішно і сумлінно виконують свої посадові обов’язки, надається перевага під час просування по службі.

6.5. Заохочення оформляється наказом керівника апарату Богодухівського районного суду Харківської області, оголошується працівникові і заноситься до трудової книжки.

  1. Відповідальність працівників

Богодухівського районного суду Харківської області

за порушення трудової дисципліни

7.1. За порушення трудової дисципліни, передбаченої цими Правилами, невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків може бути застосовано догану або звільнення.

Крім того, за порушення обмежень, пов’язаних із проходженням державної служби, а також за вчинок, ганебний для державного службовця, або такий, що дискредитує судову систему, до працівника апарату Богодухівського районного суду Харківської області  можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу:

7.2. У разі допущення державним службовцем дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 6 частини другої статті 65 Закону України «Про державну службу», керівник апарату  може обмежитися зауваженням.

 У разі допущення державним службовцем дисциплінарних проступків, передбачених пунктами 4, 5 та 12 частини другої статті 65 Закону України «Про державну службу», керівником апарату суду державному службовцю може бути оголошено догану.

У разі допущення державним службовцем дисциплінарних проступків, передбачених пунктами 2 та 8 частини другої статті 65 Закону України «Про державну службу», а також вчинення систематично (повторно протягом року) дисциплінарних проступків, передбачених пунктами 4 та 5 частини другої статті 65 цього Закону, керівник апарату  може попередити такого державного службовця про неповну службову відповідність.

Звільнення з посади державної служби є винятковим видом дисциплінарного стягнення і може бути застосоване лише у разі вчинення дисциплінарних проступків, передбачених пунктами 1, 3, 7, 9-11, 13, 14 частини другої статті 65 Закону України «Про державну службу», а також вчинення систематично (повторно протягом року) дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 12 частини другої статті 65 Закону України « Про державну службу».

Дисциплінарні стягнення, передбачені пунктами 2-4 частини першої цієї статті, накладаються виключно за пропозицією Комісії, поданням дисциплінарної комісії.

7.3. Державний службовець не може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності, якщо минуло шість місяців з дня, коли керівник державної служби дізнався або мав дізнатися про вчинення дисциплінарного проступку, не враховуючи час тимчасової непрацездатності державного службовця чи перебування його у відпустці, або якщо минув один рік після його вчинення.

7.4. До застосування дисциплінарного стягнення від працівника апарату Богодухівського районного суду Харківської області, який порушив трудову дисципліну, вимагається письмове пояснення. У разі відмови порушника надати пояснення складається відповідний акт.

7.5. За кожне порушення дисципліни може бути застосовано лише одне стягнення.

7.6. При обранні виду стягнення керівник апарату Богодухівського районного суду Харківської області має враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку та вини державного службовця. Під час визначення виду стягнення необхідно враховувати характер проступку, обставини, за яких він був вчинений, обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність, результати оцінювання службової діяльності державного службовця, наявність заохочень, стягнень та його ставлення до служби.

Дисциплінарне стягнення може бути накладено тільки у разі встановлення факту вчинення дисциплінарного проступку та вини державного службовця. Вчинення державним службовцем діянь у стані крайньої потреби або необхідної оборони виключають можливість застосування дисциплінарного стягнення.

Застосування дисциплінарного стягнення до помічника судді здійснюється керівником апарату суду за поданням судді.

7.7. Рішення про накладення на державного службовця дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження приймає керівник апарату суду протягом 10 календарних днів з дня отримання пропозицій дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ, подання дисциплінарної комісії. Дисциплінарне стягнення оформляється наказом керівника апарату Богодухівського районного суду Харківської області, що оголошується працівникові апарату Богодухівського районного суду Харківської області під підпис.

7.8. Дисциплінарне стягнення може бути оскаржене в порядку, встановленому чинним законодавством України.

7.9. Якщо протягом року після накладання дисциплінарного стягнення до державного службовця не буде застосоване нове дисциплінарне стягнення, він вважається таким,що не мав дисциплінарного стягнення.

7.10. Якщо державний службовець не вчинив нового порушення Закону України «Про державну службу», інших нормативно-правових актів у сфері державної служби і виявив себе сумлінним службовцем, дисциплінарне стягнення стосовно нього може бути знято до закінчення року, протягом якого воно було накладено, але не раніше ніж через шість місяців з дня накладення дисциплінарного стягнення. Право на дострокове зняття дисциплінарного стягнення належить керівнику апарату Богодухівського районного суду Харківської області.

7.11. Зняття дисциплінарного стягнення оформлюється наказом керівника апарату Богодухівського районного суду Харківської області, про що оголошується працівникові апарату суду під підпис.